Blog
Obserwatorium logiczne
jan mak
jan mak bloger, logik
53 obserwujących 258 notek 796356 odsłon
jan mak, 17 maja 2017 r.

Jest źle i będzie jeszcze gorzej czyli wielki eksperyment na Polakach

3772 125 0 A A A

Nieważne, że mamy do czynienia z wyjątkowym wzrostem PKB, nieważne, że o ponad 70% wrosły inwestycje zagraniczne, nieważne, że o jedną trzecią wzrosły wpływy z VAT, nieważne, że mamy najniższe od początku transformacji bezrobocie, nieważne, że agencja Moody's podnosi ranking Polski — z mediów antyrządowych można się dowiedzieć jedynie, że jest źle i będzie jeszcze gorzej. Specjalnie pokatowałem się jakiś czas, żeby sie o tym przekonać. 

Dlaczego mówię o "katowaniu się" mając na myśli oglądanie Polsatu lub TVN? Skojarzyło mi się to z niedawną informacją o tym, że Facebook dokonał eksperymentu na ludziach serwując jednym zmanipulowane informacje o wydźwięku pozytywnym, a innym  o wydźwięku negatywnym. I okazało się, że ci drudzy mają generalnie podły humor oraz szerzą chętniej złe informacje, a pierwsi są bardziej pogodni i zadowoleni.  Eksperyment objął kilkaset tysięcy ludzi, i cierpiąca na liberalno-lewicowy przechył korporacja nie widzi w tym nic niemoralnego. To, że części poddanych eksperymentowi ludzi zepsuli w ten sposób 10  czy więcej dni życia, Facebooka nie obchodzi. Pal sześć Facebooka, szczególnie, że eksperyment dotyczył strefy anglojęzycznej!

Dużo gorzej, że media w Polsce, w większości wspierane obcym kapitałem, prowadzą ten eksperyment w sposób nieustający na naszych obywatelach. Ponad połowa Polaków karmiona jest regularnie narracją totalnie negatywną, a tylko mniejsza grupa narracją pozytywną. W świetle eksperymentu Facebooka jasne jest dlaczego większa część naszych obywateli ma ciągle podły humor, sypie inwektywami i wyzwiskami wobec inaczej myślących, i spieszy się dzielić każdą złą wiadomością, prawdziwą lub spreparowaną. Rzadko któremu udaje się to dostrzec i odciąć od źródła złych wiadomości samemu. Większość niestety włącza rutynowo dzień w dzień TVN, bezmyślnie niczym "żywe trupy" — bezmyślnie, bo nie zdając sobie sprawy, że właśnie łykają kolejną dawkę na utrzymanie się w złym nastroju. Trudno spodziewać się, że widzowie TVN wystąpią kiedyś ze zbiorowym pozwem przeciwko tej stacji za zepsucie im 4 lat życia.  A szczególnie, że to może okazać się 8 lat, albo więcej. Trzeba mieć nadzieję, że wcześniej te stacje wejdą na drogę GW i wkrótce znikną z rynku z braku widowni.

Jednak po obejrzeniu paru odcinków serialu "informacyjnego" Polsat/TVN nadziwić się nie mogę jak można się tak dobrowolnie katować dzień w dzień, szczególnie, że tak wiele pokazuje, że są to informacje filtrowane i manipulowane (a więc, że jesteśmy przedmiotem eksperymentu), a do wyboru jest inna narracja poprawiająca nastrój.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Generalnie staram się być obiektywny. Jednak w swoich notkach za cel biorę głównie obnażanie kłamstw, patologii i oszustw tzw. III RP. Jest to mój mały wkład w przywracanie równowagi medialnej w Polsce. Gdy równowaga taka kiedyś stanie się faktem – zmienię cel.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @wadams solidarnosciowa opozycja antykomunistyczna to są moi bardzo liczni koledzy, którzy...
  • Napisał to ironicznie. Taki zapis stanu umysłów. Twarda postkomuna - ubecy i ich rodziny,...
  • 1) Najbardziej mnie dziwi fakt, że o ile wśród protestujących są tzw. "porządni ludzie" o...

Tagi

Tematy w dziale Kultura